Haberler

April 12, 2021

MMP VS PMA Uygulama Testi

Giriş

 

  Solvent, kaplamanın kolay taşınmasını ve yapısını kolaylaştırmak için aktif bileşenler, polimer reçineler, pigmentler vb. Gibi birçok bileşeni çözen kaplama ve mürekkep endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.Solvent, kaplama filmi oluşturma sürecinde hava kirliliği ortamına kaçtığı için, dünya kaplama endüstrisi solvent emisyonlarına giderek daha katı çevre koruma kısıtlamaları ve düzenleyici gereklilikler uyguluyor ve böylece uçucu organik bileşiklerin (VOC) salımını azaltıyor. atmosfer.Sonuç olarak, daha fazla çözünürlüğe ve daha az toksisiteye sahip yeni çözücüler geliştirmek için artan bir baskı vardır ve böylece genel olarak kullanılan çözücülerin miktarı azalır.

 

Alkol eter ve alkol eter ester oksijen içeren çözücüler genellikle geleneksel tek ester veya eter çözücülerden daha çözünürdür. Bu tip çözücü, eter ve alkol veya eter ve esterin çözünme özelliklerini birleştirdiğinden, daha fazla uygulanabilirliğe sahiptir.Propandiol metil eter asetat (PMA) mükemmel bir eter ester çözücüdür, boya ve mürekkep endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.Bilim ve teknolojinin ilerlemesiyle, ikame (PMA) geliştirildi ve daha iyi metil 3-metoksipropiyonat (MMP).

 

Prechem, MMP ve PMA'nın çözücülük, uçucu oran, suyun emme kapasitesinin karışabilirliği, polar olmayan çözücü toleransı, stabilite ve boya ve kaplamadaki uygulama vb. İle ilgili testleri yaptı, sonuçlar MMP (3 - metoksi metil propiyonat) ile PMA (propilen glikol metil eter asetat) ile bir çözücü olarak fiziksel özelliklerine göre veya uygulamadaki boya ve kaplamalarda en azından gerçek verilerle eşleşebilir ve hatta birçok açıdan biraz daha iyi olabilir. MMP, PMA'dan daha yüksek çözünürlüğe sahiptir, bu nedenle gerçek solvent dozajını düşürebilir ve daha düşük maliyetli solvent hacmi ekleyebilir ve daha düşük toplam maliyet sağlayabilir.Bu nedenle MMP (3-metoksipropiyonat metil ester), boya ve kaplamalarda yaygın olarak kullanılan PMA'nın (propilen glikol metil eter asetat) tamamen yerini alabilir.

 

Daha fazla ayrıntıya ihtiyacınız varsa, MMP ve PMA için test sonuçları hakkında bilgi almak için lütfen bize ulaşın.

 

 

Fiziksel Mülkiyet

 

  MMP PMA
Moleküler Frmula C5H10O3 C6H12O3
Mecular Wight 118.13 132.16
CAS NUMARASI. 3852-09-3 108-65-6
Bağıl Yoğunlukg / cm3 1.010 0.96
Görünüm Renksiz şeffaf sıvı Renksiz şeffaf sıvı
Saflık% ≥99 ≥99
Parlama noktası (kapalı kap) ℃ 47 47.9
Kaynama Aralığı ℃ 140-148 154.8
Kırılma indisi 1.4005-1.4040 1.401-1.403

 

 


hakkında en son şirket haberleri MMP VS PMA Uygulama Testi  0

İletişim bilgileri